MUDr. Ivan Kubiš

Slovami lekára

Existuje niečo ako nevyliečiteľne impotentný muž?

Nie, v súčasnosti už vieme zabezpečiť prakticky každému mužovi, ktorý sa na nás obráti so žiadosťou pomoc, primeranú sexuálnu realizáciu.
  • sexuológ, urológ, andrológ

    sexuológ, urológ, andrológ

Liečba porúch erekcie rázovou vlnou

Erektilná dysfunkcia, porucha erekcie, je v súčasnosti liečiteľná bezpečne, rýchlo, bezbolestne a bez nežiadúcich účinkov.

500 000 mužov na Slovensku má problémy s erekciou, ale len dvaja z desiatich sa rozhodnú ísť k lekárovi. Hanbia sa, majú obavy z nežiadúcich účinkov tabletiek, boja sa injekcií.

O príčinách erektílnej dysfunkcie sa môžete dočítať tu

Liečba erektilnej dysfunkcie rázovou vlnou je Európskou urologickou spoločnosťou oficiálne uznaná ako liečebná metóda prvého stupňa liečby porúch erekcie (podobne ako liečivé prípravky typu Viagra a pod.. ). Je to liečba jednoduchá, bezpečná, rýchla, bezbolestná a bez nežiadúcich účinkov.

Firma Richard Wolf GmbH je renomovaný nemecký výrobca, s ktorého prístrojmi máme osobné dlhoročné a veľmi dobré skúsenosti. Preto sme sa rozhodli pre ich najnovší prístroj Piezowave2.

Piezowave

Prístroj Piezowave2 používa lineárnu sondu, ktorá umožňuje aplikovať rázovú vlnu na väčšiu plochu, nielen v jednom bode, ako je to u väčšiny konkurenčných prístrojov. Lineárna aplikácia rázovej vlny znamená lepšie pokrytie orgánu a preto možno očakávať aj lepšie liečebné výsledky.

Sonda Piezowave2 využíva unikátnu dvojvrstvovú technológiu "Double-Layer-Technology".

Prístroj Piezowave2 ako jediný vytvára rázovú vlnu piezoelektricky. Predstavuje 3. (najnovšiu) generáciu tvorby rázovej vlny (RV). Prvé prístroje vytvárali RV na elektrohydraulickom princípe, potom na elektromagnetickom a najnovšia je piezoelektrická technológia generovania RV, ktorá umožňuje skrátenie liečebnej procedúry pri zachovaní množstva aplikovanej energie a to všetko navyše aplikovať na cieľový orgán lineárne. Vďaka kombinácii týchto parametrov sa ukazuje Piezowave2 ako najvhodnejší prístroj na liečbu RV.

 

Moji pacienti nechcú chodiť na liečbu rázovými vlnami na iné pracoviská, chcú sa liečiť u mňa. Preto máme tu v mojej Andrologickej ambulancii Diagnosticko preventívneho centra v Banskej Bystrici od začiatku decembra 2014 prvý prístroj najnovšej 3. generácie na Slovensku. Pacienti sú spokojní, najmä s polovičnou cenou za liečbu oproti iným slovenským pracoviskám.

Rázová vlna-detail-1Rázová vlna-detail-2
 

Firma Richard Wolf GmbH má s prístrojom Piezowave2 a jeho špeciálnou lineránou sondou rozsiahle a veľmi dobré skúsenosti v oblasti liečby nehojacich sa rán, kde hrá kľúčovú úlohu práve dostatočná angiogenéza (tvorba nových ciev a tým zlepšenie prekrvenia) čo je tým hlavným faktorom aj pri liečbe porúch erekcie.

Závažným a veľmi dôležitým faktorom pre našu vzájomnú spoluprácu je ústretová cenová politika firmy Richard Wolf GmbH, vďaka ktorej môžeme výrazne znížiť cenu za liečebný zákrok a priblížiť tak liečbu RV širšiemu spektru pacientov.

Pacienti oceňujú, že všetko: kompletné urologické (andrologické) vyšetrenie vrátane odberov krvi na rizikové faktory erektilnej dysfunkcie robíme na našom pracovisku. Vyšetrenie znamená podrobná anamnéza, telesné vyšetrenie vrátane nálezu na vonkajšom genitáli, prostate, testimetria.


Cena

Konečná cena liečby (dokopy 4 aplikácie RV, vždy 1x týždenne) v našej ordinácii je 800 EUR.

(Obvyklá cena za tento zákrok sa pohybuje v rozmedzí od 700 do 2200 EUR, priemerne okolo 1500 EUR)

Táto liečba nie je hradená z prostriedkov verejného zdravotného poistenia!